ازدواج موقتذخیره مقاله با فرمت پی دی افپرسش: من از زندگی با همسرم تقریبا راضی هستم. جدیدا با خانمی آشنا شدم که ایشان، هم نیاز مالی دارند و هم نیاز جنسی، احساس می کنم اگر با ایشان ازدواج موقت کنم، هم من روحیه آرام تری پیدا می کنم ، هم ایشان نیاز هایشان برآورده می‌شود. از طرفی هم می ترسم اگر همسرم متوجه شوند، آرامش زندگیم به هم بخورد. به نظر شما چه باید بکنم ؟


مقدمه[ویرایش]

پاسخ: برای ما روشن نیست که انگیزه و نیازی درونی که باعث شده است فرد دیگری را علی رغم عدم رضایت و پذیرش همسر اولتان، وارد زندگی کرده اید چیست.

عواقب و راهکارهای پیشنهادی[ویرایش]

اما پاسخ ما در نکات زیر خلاصه شده است:
۱. مشکل مالی ایشان را می توانید از طریق توجیه همسرتان ویا از طریق یک مرکز خیریه به ایشان کمک کنید، ولی نیاز جنسی ایشان به دلیل همراه بودن با خلاهای عاطفی و احتمال وابستگی توجیه کننده تشکیل زندگی مشترک شما و ایشان نمی شود. زیرا در جامعه ما امثال این افراد کم نیستند، و ما در درجه اول باید به حمایت های عاطفی همسر شرعی و قانونی خودمان بپردازیم.
۲. از آنجا که خورشید همیشه پشت ابر نخواهد ماند شماباید فکر زمانی هم باشید که ایشان به شما وابسته شده باشد و شما به دلیل آشکار شدن این موضوع مجبور باشید که ایشان را ترک کنید تصور کنید که چه شوکی به ایشان وارد می شود.
۳. از آنجا که ایشان برای پر کردن خلاهای عاطفی و جنسی شان نیاز به یک همسری دایمی دارند و شما نمی توانید همیشه در دسترس ایشان باشید، و به یک زندگی دیگری تعهد دارید نمی توانید به طور کامل نیازهای ایشان را پوشش دهید و ممکن است درخواست های ایشان، از طرفی دیگر مسئولیت زندگی باعث فشار و تعارض های درونی در شما باشد و شما دچار مشکلات روحی شوید.
۴. از آنجایی که شما از نظر شرعی و قانونی متعهد همسر اولتان هستید و ممکن است با تخلیه روحی و هیجانی در کنار همسر جدید، حال و حوصله همسر اولتان را نداشته باشید و یا سرمایه گذاری روانی کمتری نسبت به ایشان داشته باشید و ایشان به تدریج دچار کمبودهای عاطفی شده و خدای ناکرده به گناه بیافتد و در کل ایشان هم راضی به این ازدواج نیست،در صورت ارتباط با همسر احتمالی جدید که بدون انگیزه و هدف مشخص و منطقی انتخاب کرده اید به همسر اول خود ظلم کرده اید و پیش خدا مسئول هستید.
بنابراین با توجه به عدم ماندگاری دایمی شما برای همسر جدید و نیاز همسر جدید به یک شوهری که همیشه و با اطمینان از ماندگاری خلاهای عاطفی ایشان را پر کن و ترس از وابستگی ایشان ، شما سعی کنید به تدریج از این رابطه کاسته و به خانواده اصلیتان برگردید و سعی کنید از این موضوع درس بگیرید.

منبع[ویرایش]
شهر سوال    


رده‌های این صفحه : مشاوره | خانواده | ازدواج موقت
جعبه‌ابزار