اختلاف سنی در ازدواجذخیره مقاله با فرمت پی دی اف‌کلید واژه: روان شناس، خواستگاری، ازدواج، ملاک‌های ازدواج
پرسش: اگر یک روانشناس ۳۲ ساله پولدار، از یک دختر ۱۸ ساله خواستگاری کرد آیا باید جواب مثبت داد؟
پاسخ: خدمت شما عرض کنم یکی از ملاک‌های مهم برای ازدواج، نبود اختلاف بالای سنی می‌باشد.


میزان اختلاف سنّی در ازدواج

[ویرایش]

معمولا استاندارد تفاوت و اختلاف سنی، حداقل یک سال و حداکثر ۵ سال است و در این قاعده و قانون، رشته و گرایش تحصیلی، استثتا و تغییری نمی‌تواند ایجاد کند. زیرا یک فردی که ۱۴ سال تفاوت دارد نمی‌تواند احساسات، عواطف و انتظارات یک خانم ۱۸ ساله را درک و برآورده کند. مانند این است که یک دختر ۱۸ ساله و یک آقای ۳۲ ساله وارد مسیری شده باشند و قرار باشد هر دو با هم به مقصد برسند در حالی که این آقا خیلی نزدیک به مقصد بوده ولی این خانم ۱۸ ساله هنوز اول مسیر است و آقا باید تمام مسیر را برگشته و با این خانم همراه شود.
بی‌شک یک آقای ۳۲ ساله از خیلی از احساسات و عواطف و نیازها و خواسته‌های که مثلا یک آقای ۲۲ تا ۲۳ ساله دارد گذشته و احتمال ریسک این ازدواج و خواستگاری بسیار بالا است و فرقی بین رشته تحصیلی ندارد.

نتیجه گیری

[ویرایش]

این سوال شما مانند این است که بگویید آیا یک متخصص کلیه ممکن است خود دچار نارسایی کلیه شود که بنده خدمت شما عرض می‌کنم که اصلا ربطی به تخصص ندارد. اگر کلیه مثلا در معرض سرما قرار بگیرد پزشک و غیر پزشک نمی‌شناسد. اما از نظر تفاوت مالی و اقتصادی از آن‌جا که مرد، در فرهنگ ما ضامن رفاه و برآورده کردن نیازهای اقتصادی است مشکلی در این زمینه نیست که ایشان وضعیت مالیشان بهتر از دختر باشد البته نباید خیلی تفاوت اقتصادی زیاد باشد.

منبع

[ویرایش]

پایگاه شهر سوال    


جعبه ابزار
جعبه‌ابزار